Haber Akışı

Aile Sağlığı Merkezlerinde ve Bilişim sektöründe ki gelişmeler hakkında yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz

Labaratuvar Barkod Yazıcı ayarları

Aile Sağlığı Merkezlerimizde artık Hazır Basılı Barkoddağıtımı yapılmayacaktır. Bu kapsamda ilgili firma tarafından bilgisayarlarınıza dağıtımı ve kurulumu gerçekleştirilen “HPRT LPQ-58 Barkod Yazıcı” üzerinden tahlil istemi gerçekleştirebilmeniz için barkod ayarının ne şekilde yapılacağı aşağıdaki linklerde video ile anlatılmıştır.

Yerinde barkod yazdırma işlemine geçiş tarihi 08.02.2019 Cuma günü olacak olup; konu hakkında hizmet aldığınız AHBS yazılım firmanız bilgilendirilmiş ve gerekli yazılım güncellemeleriniz firmanıza yaptırılmıştır.

Barkod yazıcı ayarlarınızın ilgili videoda gösterildiği şekilde yapılması, barkod cihazınızın bilgisayarınıza kurulu ve bağlı (USB kablo ile) olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu ayarın kontrol edilmediği takdirde Merkez Laboratuvarımıza kan gönderim işlemlerinde sıkıntı yaşamanız muhtemel olacaktır.

Barkod cihazı ilk kurulum işlemleri hali hazırda tüm hekimlerimizin bilgisayarlarına tanıtılmış olup kurulumla ilgili diğer sıkıntılarınızda Asmdestek.NET üzerinden alabilirsiniz..

Okunma 194 kez Son Düzenlenme Çarşamba, 13 Şubat 2019 12:51

Ortam